Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie tak jak w poprzednich latach przystąpiła do realizacji programu dofinansowania zadania zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów.

Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa.

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie otrzymała w 2019 roku dofinansowanie w kwocie 8 479,00 zł.