Z LWEM NA NOCY BIBLIOTEK

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja która w niecodzienny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

Gminna Biblioteka Publczna w Milejowie po raz kolejny zorganizowała Noc Bibliotek dla swoich małych czytelników.

Chłodny wieczór 4 października rozgrzaliśmy dobrą zabawą. Już przed godziną 18.00 ogromną rzeszą uczesników zebrałą się przed siedzibą biblioteki. Korzystając z ostatnich promieni słońca zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i wesołą gromadą ruszyliśmy razem w Noc Bibliotek.

Wszystkich powitał wesoły lew - jedna z bibliotekarek w pluszowym przebraniu - i zaprosił do obejrzenia filmu "Ptyś i Bill" który był dla nas pretekstem do dalszych działań. Ten film to wspaniałe, rodzinne kino, przepełnione mnóstwem przygód i zabawnych zwrotów akcji. Urocze przedstawienie przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.

To właśnie przyjaźń i odpowiedzialność za zwierzęta były tematem naszego wieczornego spotkania. Po projekcji filmu przyszedł czas na zabawy ruchwe z lwem, które pozwoliły rozruszać się nam po czasie spędzonym w sali kinowej oraz były cudownym momentem integracji dzieci ze wszystkimi bibliotekarkami oraz nauczycielkami ze szkoły podstawowej w Milejowie Panią Basią i Danusią.

Kolejnym punktem spotkania były zagadki literackie, kalamury, wspólne recytowanie wierszy - wszystko oczywiście związane ze zwierzętami. Rozmawialiśmy też o odpowiedzialności za zwierzęta.

Przy dźwiękach gitary zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę z filmu "Zwierzogród" i roztańczoną gromadą ruszyliśmy rozgrzać jeszcze bardziej atmosferę przy ognisku.

Na zakończenie magiczną atmosferę stworzył fragment "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupéry'ego odczytany w zupełnej ciemności przy ogromnym skupieniu wszystkich uczestników. To był wspaniały moment wyciszenia i zadumy nad tym czym jest przyjaźń i jacy powinniśmy być nie tylko dla swoich zwierząt ale także dla naszych kolegów i przyjaciół.

Noc Bibliotek to jedna z tych imprez, która pozwala pokazać bibliotekę z innej perspektywy. Nie jesteśmy już tylko pomieszczeniem z książkami, jesteśmy miejscem pełnym inspiracji i ...zabawy .

Ogromnie cieszy nas fakt, że co roku coraz więcej czytelników bierze udział w naszej akcji.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok - my wiemy że będzie wspaniale bo mamy cudownych czytelników.