Spotkanie z Anną Fryczkowską

W środę 9 października 2019r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Fryczkowską: powieściopisarką, współautorką scenariuszy telewizyjnych i kobietą wielu talentów.

Pani Anna zasłynęła takimi tytułami jak Z grubsza Wenus, Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki) , Żony jednego męża, Równonoc, oraz Wdowinek.

Podczas spotkania nasi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się jaką drogę przeszła Pani Anna zanim zaczęła pisać książki. Opowiedziała nam na czym polegała jej praca reportażystki w magazynie dla kobiet oraz jak trudnym zajęciem jest pisanie scenariuszy do seriali telewizyjnych. Następnie dowiedzieliśmy się skąd Pani Anna czerpała inspiracje do napisania swoich powieści.

Druga część naszego spotkania dotyczyła jej ostatniej powieści   Wdowinek, to opowieść nie tylko o przemocy domowej, lecz także o relacji matki i córki, o rodzinnych tajemnicach. O kobietach doprowadzonych do ostateczności i gotowych na wszystko. Rozmawiałyśmy również o Równonocy która, wydana została przez wydawnictwo „Od deski do deski” w serii „Na F/Aktach”. Książka opowiada o tajemniczych zaginięciach nastoletnich chłopców pod koniec lat ’90 w Zachodniopomorskim. Pani Anna opowiedziała z jakimi trudnościami spotkała się podczas pisania tej książki i dlaczego pisząc ją postanowiła opowiedzieć całą historie z perspektywy rodziców owych chłopców.

Pod koniec spotkania nasi czytelnicy mieli okazję zakupić jej ostatnią książkę oraz otrzymać autograf.

Spotkanie było niezwykle ciekawe i mamy nadzieję, że Pani Anna będzie miała jeszcze okazję nas odwiedzić.