Spotkanie DKK

20 listopada 2019 roku o godz. 14.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem Pani Basia - klubowiczka , emerytowana nauczycielka przeniosła nas do Kraju Kwitnącej Wiśni. W sposób bardzo barwny, opowiedziała zgromadzonej publiczności o swojej podróży do Japonii. Przedstawiła wiele pięknych fotografii, opisujących uroki tego kraju oraz jego mieszkańców. Opowiadała, o religii łączącej buddyzm z senso-Ji, o japońskich nowoczesnych sklepach, pięknych parkach, oraz o smaku lokalnych przysmaków . Pani Basia zwiedziła fantastyczne miasta, takie jak: Tokio, Kioto, Hiroszimę , Nagasaki ,oglądała szczyt Fuji. Tokio jest miastem niesamowicie nowoczesnym w którym odnajdziemy tradycję i nowoczesność, przeszłość i współczesność, przyrodę i architekturę. Natomiast Kioto było gwarne i uosabiało japońską kulturę, tańsze i naprawdę piękne pod względem architektury i przyrody. W Hiroszimie Pani Basia zwiedziła miejsce wybuchu bomby atomowej. Mówiła też o problemach z jakimi borykają się Japończycy, o przepracowaniu i nieumiejętności wypoczywania w swoim życiu nastawianym wyłącznie na pracę. W drugiej części spotkania Weronika Misiak uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Milejowie, zaprezentowała nam ścieżkę edukacyjną o nazwie "Modraszkowy szlak". Klubowicze mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej -3 km ścieżki edukacyjnej rozciągającej się w otulinie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Są to zatem tereny wyróżniające się szczególnymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi oraz edukacyjnymi. Miejsca te obfitują w różne gatunki motyli , o których mówiła Weronika, występuje rzadki w innych rejonach kraju ,żółw błotny, ropucha zielona oraz bobry i łosie.

Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze na następne zapraszamy w grudnia.