Filia biblioteczna w Łysołajach

Filia w Łysołajach jest najmłodszym dzieckiem  Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie. Powstała w styczniu 2008 roku. Ponieważ siedziba biblioteki mieści się przy budynku Szkoły Podstawowej, nasza działalność skierowana jest głównie na upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Od początku działalności w bibliotece odbywają się zajęcia dla dzieci: spotkania "Molików książkowych", zajęcia animacyjno-czytelnicze – czyli poznawanie literatury przez zabawę, zajęcia plastyczne, muzyczne i komputerowe. W planach mamy także założenie klubu młodych poetów.Biblioteka współpracuje ze szkołą jak również ze świetlicą socjoterapeutyczną. Bierzemy czynny udział we wszystkich uroczystościach szkolnych i lokalnych.

Księgozbiór Biblioteki ma charakter uniwersalny. Obecnie liczy 1245 woluminów.
Dysponujemy aktualnym i różnorodnym księgozbiorem podręcznym. Udostępniamy zbiory na miejscu (czytelnia 14 miejsc).
Oferujemy swoim Czytelnikom 15 tytułów czasopism prenumerowanych, z których można skorzystać w bibliotece, a także wypożyczyć do domu.
Posiadamy także księgozbiór dotyczący naszego regionu – jego historii, geografii itp.

Z dnia na dzień wzrasta liczba naszych czytelników – obecnie jest ich 166.
Posiadamy także trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu z którego czytelnicy korzystają bezpłatnie.
Mamy wielkie plany i nadzieje…. Ile uda nam się z tego zrealizować czas pokaże.

Jedno wiemy na pewno:

"Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana
."
J. Lelewel

Zobacz galerię zdjęć z otwarcia filii

Godziny pracy:

Poniedziałek: 10.00 - 16.00