Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Przedstawienie teatralne „ Mikołaj w wiosce smerfów”.

Email Drukuj
Dziś w bibliotece odwiedził nas teatr EDU – ARTIS z Krakowa, przedstawiając bajkę pt.: „Mikołaj w wiosce smerfów”. Dzieci brały czynny udział w zabawie, tańczyły Mikołajowy taniec, odpowiadały na pytania zadawane przez Smerfetkę, pisały list do Mikołaja. Były nawet chwile grozy, szczególnie wtedy, gdy na scenie pojawiał się Gargamel. Po przedstawieniu przyszedł czas na pląsy i zabawy ze Smerfetką.
Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie a od św. Mikołaja otrzymały słodki poczęstunek.
 

Spotkanie DKK

Email Drukuj

20 listopada 2019 roku o godz. 14.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem Pani Basia - klubowiczka , emerytowana nauczycielka przeniosła nas do Kraju Kwitnącej Wiśni. W sposób bardzo barwny, opowiedziała zgromadzonej publiczności o swojej podróży do Japonii. Przedstawiła wiele pięknych fotografii, opisujących uroki tego kraju oraz jego mieszkańców. Opowiadała, o religii łączącej buddyzm z senso-Ji, o japońskich nowoczesnych sklepach, pięknych parkach, oraz o smaku lokalnych przysmaków . Pani Basia zwiedziła fantastyczne miasta, takie jak: Tokio, Kioto, Hiroszimę , Nagasaki ,oglądała szczyt Fuji. Tokio jest miastem niesamowicie nowoczesnym w którym odnajdziemy tradycję i nowoczesność, przeszłość i współczesność, przyrodę i architekturę. Natomiast Kioto było gwarne i uosabiało japońską kulturę, tańsze i naprawdę piękne pod względem architektury i przyrody. W Hiroszimie Pani Basia zwiedziła miejsce wybuchu bomby atomowej. Mówiła też o problemach z jakimi borykają się Japończycy, o przepracowaniu i nieumiejętności wypoczywania w swoim życiu nastawianym wyłącznie na pracę. W drugiej części spotkania Weronika Misiak uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Milejowie, zaprezentowała nam ścieżkę edukacyjną o nazwie "Modraszkowy szlak". Klubowicze mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej -3 km ścieżki edukacyjnej rozciągającej się w otulinie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Są to zatem tereny wyróżniające się szczególnymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi oraz edukacyjnymi. Miejsca te obfitują w różne gatunki motyli , o których mówiła Weronika, występuje rzadki w innych rejonach kraju ,żółw błotny, ropucha zielona oraz bobry i łosie.

Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze na następne zapraszamy w grudnia.

 

Spotkanie DKK - 20.11.2019r.

Email Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna

w Milejowie

zaprasza na prezentację multimedialną - „Modraszkowy szlak”

Dyskusyjny Klubu Książki

20.11.2019r.(środa)

godz. 14.00

 

Z wizytą w Bibliotece Publicznej

Email Drukuj

Wszyscy wiedzą, że w bibliotece nie można się nudzić! Przekonali się o tym uczniowie pierwszych klas, którzy 13 i 14 listopada odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Milejowie.

Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała o zasadach korzystania z biblioteki - zapoznała dzieci z księgozbiorem, a w szczególności z księgozbiorem podręcznym. Prowadziła uczniów po zakamarkach biblioteki, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania. Również dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich  zainteresowaniach czytelniczych i biblioteczkach domowych.

W dalszej części spotkania wspólnie poznawaliśmy sekrety biblioteki i znajdujących się w niej książek, które kryją wiele tajemnic. Dzieci wcieliły sie w role detektywów, same poszukiwały informacji na temat pracy bibliotekarza, czasopism znajdujących sie w bibliotece i katalogu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć się bez głośnego czytania, dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu książki Pameli Butchart pt. Magiczny chomik z serii Szkoła Trzęsiportków. Po wysłuchaniu opowiadania pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Na koniec wizyty młodzi czytelnicy wypożyczyli książki i zapewnili, że będą częściej odwiedzać milejowską Bibliotekę Publiczną.

 


Strona 4 z 86

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie