Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Spotkanie z Anną Fryczkowską

Email Drukuj

W środę 9 października 2019r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Fryczkowską: powieściopisarką, współautorką scenariuszy telewizyjnych i kobietą wielu talentów.

Pani Anna zasłynęła takimi tytułami jak Z grubsza Wenus, Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki) , Żony jednego męża, Równonoc, oraz Wdowinek.

Podczas spotkania nasi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się jaką drogę przeszła Pani Anna zanim zaczęła pisać książki. Opowiedziała nam na czym polegała jej praca reportażystki w magazynie dla kobiet oraz jak trudnym zajęciem jest pisanie scenariuszy do seriali telewizyjnych. Następnie dowiedzieliśmy się skąd Pani Anna czerpała inspiracje do napisania swoich powieści.

Druga część naszego spotkania dotyczyła jej ostatniej powieści   Wdowinek, to opowieść nie tylko o przemocy domowej, lecz także o relacji matki i córki, o rodzinnych tajemnicach. O kobietach doprowadzonych do ostateczności i gotowych na wszystko. Rozmawiałyśmy również o Równonocy która, wydana została przez wydawnictwo „Od deski do deski” w serii „Na F/Aktach”. Książka opowiada o tajemniczych zaginięciach nastoletnich chłopców pod koniec lat ’90 w Zachodniopomorskim. Pani Anna opowiedziała z jakimi trudnościami spotkała się podczas pisania tej książki i dlaczego pisząc ją postanowiła opowiedzieć całą historie z perspektywy rodziców owych chłopców.

Pod koniec spotkania nasi czytelnicy mieli okazję zakupić jej ostatnią książkę oraz otrzymać autograf.

Spotkanie było niezwykle ciekawe i mamy nadzieję, że Pani Anna będzie miała jeszcze okazję nas odwiedzić.


 

 

Z LWEM NA NOCY BIBLIOTEK

Email Drukuj

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja która w niecodzienny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

Gminna Biblioteka Publczna w Milejowie po raz kolejny zorganizowała Noc Bibliotek dla swoich małych czytelników.

Chłodny wieczór 4 października rozgrzaliśmy dobrą zabawą. Już przed godziną 18.00 ogromną rzeszą uczesników zebrałą się przed siedzibą biblioteki. Korzystając z ostatnich promieni słońca zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i wesołą gromadą ruszyliśmy razem w Noc Bibliotek.

Wszystkich powitał wesoły lew - jedna z bibliotekarek w pluszowym przebraniu - i zaprosił do obejrzenia filmu "Ptyś i Bill" który był dla nas pretekstem do dalszych działań. Ten film to wspaniałe, rodzinne kino, przepełnione mnóstwem przygód i zabawnych zwrotów akcji. Urocze przedstawienie przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.

To właśnie przyjaźń i odpowiedzialność za zwierzęta były tematem naszego wieczornego spotkania. Po projekcji filmu przyszedł czas na zabawy ruchwe z lwem, które pozwoliły rozruszać się nam po czasie spędzonym w sali kinowej oraz były cudownym momentem integracji dzieci ze wszystkimi bibliotekarkami oraz nauczycielkami ze szkoły podstawowej w Milejowie Panią Basią i Danusią.

Kolejnym punktem spotkania były zagadki literackie, kalamury, wspólne recytowanie wierszy - wszystko oczywiście związane ze zwierzętami. Rozmawialiśmy też o odpowiedzialności za zwierzęta.

Przy dźwiękach gitary zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę z filmu "Zwierzogród" i roztańczoną gromadą ruszyliśmy rozgrzać jeszcze bardziej atmosferę przy ognisku.

Na zakończenie magiczną atmosferę stworzył fragment "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupéry'ego odczytany w zupełnej ciemności przy ogromnym skupieniu wszystkich uczestników. To był wspaniały moment wyciszenia i zadumy nad tym czym jest przyjaźń i jacy powinniśmy być nie tylko dla swoich zwierząt ale także dla naszych kolegów i przyjaciół.

Noc Bibliotek to jedna z tych imprez, która pozwala pokazać bibliotekę z innej perspektywy. Nie jesteśmy już tylko pomieszczeniem z książkami, jesteśmy miejscem pełnym inspiracji i ...zabawy .

Ogromnie cieszy nas fakt, że co roku coraz więcej czytelników bierze udział w naszej akcji.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok - my wiemy że będzie wspaniale bo mamy cudownych czytelników. 

 

Spotkanie autorskie z Anną Fryczkowską

Email Drukuj
Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst
 

Narodowe Czytanie 25.09.2019r.

Email Drukuj
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst
 


Strona 5 z 86

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie