Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Spotkanie DKK 17.09.2019r.

Email Drukuj
Znalezione obrazy dla zapytania dkk

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
serdecznie zaprasza na spotkanie
Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 

17. 09. 2019 r. o godz. 14.00

Tematem spotkania będą

Wakacyjne książki .

 Serdecznie zapraszamy!

 

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Email Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie tak jak w poprzednich latach przystąpiła do realizacji programu dofinansowania zadania zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów.

Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa.

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie otrzymała w 2019 roku dofinansowanie w kwocie 8 479,00 zł.

 

 

Mała książka – wielki człowiek

Email Drukuj
Drodzy czytelnicy miło nam poinformować, że nasza biblioteka już po raz drugi zakwalifikowała się do akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”. Tym razem projekt adresowany jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).
Każde dziecko, które wraz z rodzicem przyjdzie do milejowskiej Biblioteki bądź jej filii, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum... jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Dzieci, które brały udział poprzedniej edycji akcji i zebrały wszystkie 10 naklejek, mogą wziąć również udział w edycji 2019.
Wyprawki można odbierać już od 5 września 2019 r. w godzinach pracy biblioteki oraz we wszystkich naszych filiach.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 

Mała książka – wielki człowiek

Email Drukuj

Szanowni Państwo

Przygotowujemy się do realizacji jednego z najważniejszych etapów projektu „Mała książka – wielki człowiek”, komplety książek i materiały promocyjne mają do nas dotrzeć do 10 września.

Już się nie możemy doczekać.


 


Strona 6 z 86

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie