Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Styczniowe spotkanie DKK

Email Drukuj

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki po przerwie świątecznej było bardzo liczne, dołączyły do nas, pani Elżbieta oraz pani Genowefa i mamy nadzieję że Panie zagoszczą u nas na długo. Klubowiczki przeczytały mnóstwo książek i były one bardzo różnorodne. Pierwsza z omawianych książek w Nowym Roku to Cud za rogiem Keigo Higashino jest historią pełną ciepła i magii. Yūji Namiya przez wiele lat prowadził mały sklep osiedlowy. Ludzie przychodzili do niego nie tylko po to, żeby zrobić zakupy, ale też po radę w trudnych sytuacjach życiowych. Opowieść japońskiego autora pokazuje nam życie takie jakie jest. Życie, w którym nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem. Borykamy się z własnymi problemami nie zawsze wybierając tę właściwą drogę, którą powinniśmy kroczyć. Trudno przewidzieć przyszłość, nie wiemy też czy decyzje, które teraz podejmujemy zaowocują sukcesem.

Kolejna omawiana pozycja książkowa to "Szczęście w cichą noc " - Anny Ficner-Ogonowskiej jest to opowieść o przebaczeniu, pojednaniu i o Wigilii i Świętach samych w sobie.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego bohaterka Hania postanawia zorganizować "wielką" rodzinną wigilię. Realizuje marzenie mamy i gromadzi przy wigilijnym stole wszystkich, których kocha. Żegna się z traumatyczną przeszłością. Wybacza tym, którzy przyczynili się do jej życiowej tragedii. Osiąga spokój i wewnętrzną równowagę.
Na pewno książka przypomina o tym jak ważne są tradycje, pomimo szaleństwa XXI wieku. Wspominałyśmy także Święta Bożego Narodzenia w swoich domach, zwyczaje panujące i różne przygody z tym czasem związane.

Inne omawiane książki to ” Wieczór taki jak ten” - Gabrieli Gargaś, „Wyśpiewam wam więcej” - Urszuli Dudziak, są to książki dostępne w bibliotece.

Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym, zapraszamy DKK na film "KAMERDYNER" w reżyserii Filipa Bajona. Film nagrodzony Srebrnym Lwem 2018 za najlepszy film i Złotym Lwem dla najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz charakteryzację i muzykę.

Serdecznie zapraszamy !!!

Znalezione obrazy dla zapytania zapraszamy na film kamerdyner

 

Spotkanie DKK 25.01.2019r.

Email Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
serdecznie zaprasza na spotkanie
Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 

25. 01. 2019 r. o godz. 14.00

Cd. rozmów

o książkach z literatury świątecznej

 Serdecznie zapraszamy!


 

Noc bibliotek

Email Drukuj
 

Spotkanie DKK 27.12.2018r.

Email Drukuj
Znalezione obrazy dla zapytania spotkanie dkk

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
serdecznie zaprasza na spotkanie
Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 

27. 12. 2018 r. o godz. 14.00

Tematem spotkania będą

książki z literatury świątecznej

 Serdecznie zapraszamy!
 


Strona 7 z 83

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie