Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Spotkanie DKK 22.02.2019r.

Email Drukuj

Gmina Biblioteka Publiczna w Milejowie

  serdecznie zaprasza na spotkanie


Dyskusyjny Klub Książki

22.02.2019r (piątek) godz. 14.00


 

Styczniowe spotkanie DKK

Email Drukuj

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki po przerwie świątecznej było bardzo liczne, dołączyły do nas, pani Elżbieta oraz pani Genowefa i mamy nadzieję że Panie zagoszczą u nas na długo. Klubowiczki przeczytały mnóstwo książek i były one bardzo różnorodne. Pierwsza z omawianych książek w Nowym Roku to Cud za rogiem Keigo Higashino jest historią pełną ciepła i magii. Yūji Namiya przez wiele lat prowadził mały sklep osiedlowy. Ludzie przychodzili do niego nie tylko po to, żeby zrobić zakupy, ale też po radę w trudnych sytuacjach życiowych. Opowieść japońskiego autora pokazuje nam życie takie jakie jest. Życie, w którym nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem. Borykamy się z własnymi problemami nie zawsze wybierając tę właściwą drogę, którą powinniśmy kroczyć. Trudno przewidzieć przyszłość, nie wiemy też czy decyzje, które teraz podejmujemy zaowocują sukcesem.

Kolejna omawiana pozycja książkowa to "Szczęście w cichą noc " - Anny Ficner-Ogonowskiej jest to opowieść o przebaczeniu, pojednaniu i o Wigilii i Świętach samych w sobie.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego bohaterka Hania postanawia zorganizować "wielką" rodzinną wigilię. Realizuje marzenie mamy i gromadzi przy wigilijnym stole wszystkich, których kocha. Żegna się z traumatyczną przeszłością. Wybacza tym, którzy przyczynili się do jej życiowej tragedii. Osiąga spokój i wewnętrzną równowagę.
Na pewno książka przypomina o tym jak ważne są tradycje, pomimo szaleństwa XXI wieku. Wspominałyśmy także Święta Bożego Narodzenia w swoich domach, zwyczaje panujące i różne przygody z tym czasem związane.

Inne omawiane książki to ” Wieczór taki jak ten” - Gabrieli Gargaś, „Wyśpiewam wam więcej” - Urszuli Dudziak, są to książki dostępne w bibliotece.

Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym, zapraszamy DKK na film "KAMERDYNER" w reżyserii Filipa Bajona. Film nagrodzony Srebrnym Lwem 2018 za najlepszy film i Złotym Lwem dla najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz charakteryzację i muzykę.

Serdecznie zapraszamy !!!

Znalezione obrazy dla zapytania zapraszamy na film kamerdyner

 

Spotkanie DKK 25.01.2019r.

Email Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
serdecznie zaprasza na spotkanie
Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 

25. 01. 2019 r. o godz. 14.00

Cd. rozmów

o książkach z literatury świątecznej

 Serdecznie zapraszamy!


 

Noc bibliotek

Email Drukuj
 


Strona 8 z 84

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie