Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Spotkanie DKK 26.06.2019r.

Email Drukuj
Znalezione obrazy dla zapytania dkk

Gminna Biblioteka Publiczna

w Milejowie

zaprasza na spotkanie

Dyskusyjnego Klubu Książki

26.06.2019r.(środa)

godz. 9.00

 

Tydzień Bibliotek pod hasłem „# BIBLIOTEKA”

Email Drukuj
Znalezione obrazy dla zapytania tydzień bibliotek 2019


Od 8 do 15 maja w całej Polsce obchodzone jest święto Bibliotek. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbyła się pod hasłem: „#biblioteka”.

Z tej okazji jak co roku biblioteka zorganizowała cykl różnorodnych spotkań dla naszych Czytelników. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Milejowie.

W ramach Tygodnia Bibliotek, odwiedziły nas 4 grupy  dzieci z przedszkola. Każde spotkanie rozpoczynało się krótką pogawędką na temat działalności biblioteki.Jak się okazało przedszkolaki doskonale wiedzą, na czym polega praca w bibliotece oraz jak mogą korzystać z jej zbiorów, każde zajęcia zorganizowane były z wykorzystaniem pomysłowości, twórczości oraz wyobraźni dzieciaczków.

Z najstarszą grupą przedszkolaków, 5-6-latki rozmawialiśmy na temat jak powstaje książka od momentu zrodzenia się pomysłu poprzez pisanie, obróbkę tekstu, ilustracje, okładkę do otrzymania produktu finalnego – książki. W drugiej części spotkania, dzieci po wysłuchaniu opowiadania wcieliły się w rolę ilustratorów. Ich zadaniem było wykonanie ilustracji do wysłuchanego tekstu, według własnego pomysłu. W efekcie powstało wiele ciekawych i kolorowych prac.

Natomiast jak jest zbudowana książka, co to jest karta tytułowa oraz czym różnią się od siebie wybrane egzemplarze? O tym rozmawialiśmy z najmłodszymi przedszkolakami . W ramach zajęć dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek , z zainteresowaniem obejrzały stronę internetową biblioteki.

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się również spotkanie z DKK, tematem do dyskusji, był tym razem film „Zimna Wojna”. Świetnie przyjęty na festiwalu w Cannes, gdzie Paweł Pawlikowski został uhonorowany nagrodą za najlepszą reżyserię. To, co najbardziej w tym filmie intryguje, to, że pokazuje Polskę jako kraj ludzi ledwie ocalonych, okrzepłych w walce, zmuszonych do zgniłych kompromisów w celu osiągnięcia czegokolwiek.

Z całą pewnością jednak wart jest uwagi polskiej widowni, której Pawlikowski w piękny sposób wyrecytował poemat o smutnej miłości w smutnych czasach, którego wersy w głowie pozostaną na długo. 
 

 

 

Spotkanie DKK 23.05.2019r.

Email Drukuj
Znalezione obrazy dla zapytania dkk

Gminna Biblioteka Publiczna

W Milejowie

zaprasza na spotkanie

Dyskusyjnego Klubu Książki

23.05.2019r.(czwartek)

godz.14.00

 

Amnestia w bibliotece

Email Drukuj
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 


Strona 8 z 86

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie