Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Odbiór bezpłatnych czytelniczych wyprawek

Email Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi po wyprawki czytelnicze pozyskane z Instytutu Książki w ramach realizacji projektu „ Mała książka – Wielki człowiek.

Biblioteka jest jeszcze w posiadaniu 10 wprawek czytelniczych przeznaczonych dla dzieci z rocznika 2015, które będą wydawane do końca grudnia 2018r.

Zachęcamy rodziców, do odwiedzin biblioteki. Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatków.

 
 

Listopadowe spotkanie DKK

Email Drukuj

29 listopada w milejowskiej bibliotece kolejny raz spotkałyśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki. Tym razem tematem naszej dyskusji była książka Kamerdyner to książka o miłości, wojnie i zbrodni. Napisana z rozmachem i jednocześnie zwięźle. Czyta się błyskawicznie. Kawał polskiej historii. Przede wszystkim poplątane losy Kaszubów i Prusaków. Akcja toczy się w latach 1900 -1945. Na tle wydarzeń historycznych zakazana miłość. Miłość niemożliwa pomiędzy pruską hrabianką, Maritą, a Mateuszem, kaszubskim chłopakiem wychowywanym na pruskim dworze. Do tego narastająca niechęć, wręcz nienawiść żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców. Wreszcie pierwsze ludobójstwo II wojny światowej. Historia zbrodni w Piaśnicy dokonana przez Niemców.
„Kamerdyner” Marka Klaty, Pawła Palińskiego, Mirosława Piepki i Michała Pruskiego to wspaniała książka. Mocna i poruszająca.
Po dyskusji nad książką jednomyślnie postanowiłyśmy wybrać się na film pod tym samym tytułem w reżyserii Filipa Bajona.