Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Relacja ze spotkania z Agnieszką Frączek

Email Drukuj
Słoneczny poranek powitał małych czytelników w Milejowie. Ale większym powodem do uśmiechu było dla nich spotkanie z Panią Agnieszką Frączek "czarodziejką słów". Wyczarowała nam wszystkim niesamowitą atmosferę razem ze "słoniami na spadochronie" kotkami, pieskami. Było mmmrrrruczenie, miauczenie i niezwykła opowieść o drodze książki do czytelnika. Dzieci były zachwycone i chętnie brały udział w rozmowie z Panią Agnieszką. Szkoda było się żegnać ale.. zostały nam wspomnienia i słowa na kartach książek. DZIĘKUJEMY PANI AGNIESZKO
 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Email Drukuj
 

Wakacyjne spotkanie DKK

Email Drukuj

Sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone było rozmowom o dobrych, wartych polecenia książkach. Przy aromatycznej kawie i herbacie klubowiczki dzieliły się swoimi wrażeniami z wakacyjnych wojaży, a także wymieniły się nowymi odkryciami literackimi. Rozmawialiśmy o książce : Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” jest to powieść o młodości, dojrzewaniu, momentami o miłości, ale przede wszystkim powieść o radościach i nadziejach związanych z odrodzeniem się po I Wojnie Światowej, wolnej i niepodległej Rzeczpospolitej. Unikatowa w polskiej literaturze mieszanka zrywów młodości i troski o przyszłość oraz o społeczno-polityczny kształt odrodzonej po zaborach Ojczyzny. Kolejna omawiana książka Anny Kurek „Szczęśliwy jak łosoś.- to pozycja o Norwegii i Norwegach, ciekawa, pełna anegdot i obserwacji. Autorka dzieli się w niej swoimi doświadczeniami i wiedzą, przytacza interesujące historie. Całość dobrze się czyta i myślę, że dla osób ciekawych świata będzie to interesująca pozycja. Należy wspomnieć jeszcze o pięknych zdjęciach, oczywiście w kolorze, które uatrakcyjniają książkę i pozwalają zobaczyć, jak pięknie jest w Norwegii.

Inne omawiane książki na spotkaniu, które są warte polecenia i dostępne w milejowskiej bibliotece to: Piotra Krysiaka - Dziewczyny z Dubaju, Agnieszki Lingas - Łoniewskiej - W szponach szaleństwa i Jarosława Kreta - Moje Indie.

Na zakończenie klubowiczki otrzymały drobne prezenty (gadżety: torby płócienne Instytutu Książki) reklamujące Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Spotkanie DKK-28.08.2018r.

Email Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
serdecznie zaprasza na spotkanie
Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 

28.08.2016 r. o godz. 14.00

Tematem spotkania będą

Wakacyjne książki

 Serdecznie zapraszamy!
 


Strona 10 z 83

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie