Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Noworoczne spotkanie DKK.

Email Drukuj
W piątek 3 stycznia 2020r. odbyło się noworoczne spotkanie DKK.
Pani dyrektor omówiła najważniejsze wydarzenia naszego klubu, które odbyły się w 2019roku , miedzy innymi spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek. Omówiłyśmy również plan działalności na bieżący rok, zaplanowana jest wycieczka do Puław. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem prowadzonym przez naszą koleżankę Panią Izabelę.
Dziękujemy wszystkim za udane spotkanie w miłej atmosferze i zapraszamy na kolejne już w lutym.
 
 

Przedstawienie teatralne „ Mikołaj w wiosce smerfów”.

Email Drukuj
Dziś w bibliotece odwiedził nas teatr EDU – ARTIS z Krakowa, przedstawiając bajkę pt.: „Mikołaj w wiosce smerfów”. Dzieci brały czynny udział w zabawie, tańczyły Mikołajowy taniec, odpowiadały na pytania zadawane przez Smerfetkę, pisały list do Mikołaja. Były nawet chwile grozy, szczególnie wtedy, gdy na scenie pojawiał się Gargamel. Po przedstawieniu przyszedł czas na pląsy i zabawy ze Smerfetką.
Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie a od św. Mikołaja otrzymały słodki poczęstunek.
 

Spotkanie DKK

Email Drukuj

20 listopada 2019 roku o godz. 14.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem Pani Basia - klubowiczka , emerytowana nauczycielka przeniosła nas do Kraju Kwitnącej Wiśni. W sposób bardzo barwny, opowiedziała zgromadzonej publiczności o swojej podróży do Japonii. Przedstawiła wiele pięknych fotografii, opisujących uroki tego kraju oraz jego mieszkańców. Opowiadała, o religii łączącej buddyzm z senso-Ji, o japońskich nowoczesnych sklepach, pięknych parkach, oraz o smaku lokalnych przysmaków . Pani Basia zwiedziła fantastyczne miasta, takie jak: Tokio, Kioto, Hiroszimę , Nagasaki ,oglądała szczyt Fuji. Tokio jest miastem niesamowicie nowoczesnym w którym odnajdziemy tradycję i nowoczesność, przeszłość i współczesność, przyrodę i architekturę. Natomiast Kioto było gwarne i uosabiało japońską kulturę, tańsze i naprawdę piękne pod względem architektury i przyrody. W Hiroszimie Pani Basia zwiedziła miejsce wybuchu bomby atomowej. Mówiła też o problemach z jakimi borykają się Japończycy, o przepracowaniu i nieumiejętności wypoczywania w swoim życiu nastawianym wyłącznie na pracę. W drugiej części spotkania Weronika Misiak uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Milejowie, zaprezentowała nam ścieżkę edukacyjną o nazwie "Modraszkowy szlak". Klubowicze mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej -3 km ścieżki edukacyjnej rozciągającej się w otulinie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Są to zatem tereny wyróżniające się szczególnymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi oraz edukacyjnymi. Miejsca te obfitują w różne gatunki motyli , o których mówiła Weronika, występuje rzadki w innych rejonach kraju ,żółw błotny, ropucha zielona oraz bobry i łosie.

Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze na następne zapraszamy w grudnia.

 

Spotkanie DKK - 20.11.2019r.

Email Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna

w Milejowie

zaprasza na prezentację multimedialną - „Modraszkowy szlak”

Dyskusyjny Klubu Książki

20.11.2019r.(środa)

godz. 14.00

 


Strona 2 z 84

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie