Z wizytą w Bibliotece Publicznej

Wszyscy wiedzą, że w bibliotece nie można się nudzić! Przekonali się o tym uczniowie pierwszych klas, którzy 13 i 14 listopada odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Milejowie.

Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała o zasadach korzystania z biblioteki - zapoznała dzieci z księgozbiorem, a w szczególności z księgozbiorem podręcznym. Prowadziła uczniów po zakamarkach biblioteki, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania. Również dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich  zainteresowaniach czytelniczych i biblioteczkach domowych.

W dalszej części spotkania wspólnie poznawaliśmy sekrety biblioteki i znajdujących się w niej książek, które kryją wiele tajemnic. Dzieci wcieliły sie w role detektywów, same poszukiwały informacji na temat pracy bibliotekarza, czasopism znajdujących sie w bibliotece i katalogu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć się bez głośnego czytania, dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu książki Pameli Butchart pt. Magiczny chomik z serii Szkoła Trzęsiportków. Po wysłuchaniu opowiadania pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Na koniec wizyty młodzi czytelnicy wypożyczyli książki i zapewnili, że będą częściej odwiedzać milejowską Bibliotekę Publiczną.