24 stycznia 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejowie odbyła się promocja książki dr J. Ewy Leśniewskiej „Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVIII-XX w.)”. )” została poprowadzona przez Panią Mariolę Matyjaszczyk, dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie.

W swojej książce autorka opisała historię Sobianowic, niewielkiego majątku położonego w województwie lubelskim, niedaleko Lublina.

Przez około 240 lat, od 1705 roku do końca istnienia ziemiaństwa, Sobianowice były nieprzerwanie w rękach rodu Rojowskich vel Rojewskich herbu Cholewa.

Publikacja realistycznie przedstawia obraz lubelskiego ziemiaństwa.

Spotkanie upłynęło w sympatycznej, ciepłej atmosferze. Nie zabrakło czasu na prywatne rozmowy, dedykacje i autografy.

Książkę „Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVIII-XX w.)” można wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejowie.