Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie
Aktualności

Lekcje bibliotecze - październik

Email Drukuj

W październiku 2008r. w milejowskiej Bibliotece odbyły się zajęcia biblioteczne przeznaczone dla dzieci z klas I / III szkoły podstawowej w Milejowie.
16.10.2008r. na spotkaniu pt. "Poznajemy budowę książki", uczniowie klas pierwszych poznali poszczególne  "cząsteczki", z których zbudowana jest książka i drogę książki od pisarza do czytelnika.

Dzieci bardzo trafnie odpowiadały na zadane pytania i brały udział w dyskusji nad książką.

W drugiej części zabawy czytelniczej dzieci, układały puzzle „Jaka to bajka” rozwiązywały rebusy, zagadki – wokół haseł związanych z książką.
Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane cukierkami.

16 i 21 października 2008r. odbyła się lekcja biblioteczna dla klas III pt.
Dzieje książki: od tabliczki glinianej do książki współczesnej.

Podczas zajęć omówione zostały formy książki, technika ich wykonania, materiały, ilustracje i oprawy.
Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z książką, również  miały za zadanie dokończenia cytatów, pochodzących ze znanych utworów dla dzieci.Na koniec spotkania dzieci chętnie zapisały się do biblioteki.

 

Dożynki Powiatowe

Email Drukuj

24 sierpnia 2008r. w ramach Dożynek Powiatowych w Milejowie, odbyło się spotkanie w bibliotece dla najmłodszych mieszkańców.
Pan Wicestarosta Andrzej Dyczewski przeczytał dwie legendy ziemi łęczyńskiej nie ujawniając ich zakończenia.

Dzieci miały za zadanie narysować zakończenie. Uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią i talentem plastycznym a ich wysiłek został nagrodzony słodyczami ufundowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną i wydawnictwem "Legendy ziemi łęczyńskiej".

Zobacz zdjęcia ze spotkania z Panem Wicestarostą

 

Lekcja wprowadzająca dla dzieci

Email Drukuj

21 maja 2008r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja wprowadzająca dla dzieci z Przedszkola Samorządowego. 

Lekcja miała na celu poznanie organizacji i pracy biblioteki. Bibliotekarki zapoznały dzieci z podstawowymi zadaniami wypożyczalni, czytelni i centrum informacyjnego. Młodzi goście zwiedzili bibliotekę, zaznajomili się z ogólnymi zasadami wypożyczania książek i ich poszanowania. Dowiedzieli się, m.in.: jak udostępnia się księgozbiór i według jakiej klasyfikacji ułożone są książki.

Największym zainteresowaniem wśród przyszłych czytelników cieszyła się literatura dla dzieci i młodzieży oraz rebusy i zagadki specjalnie dla nich przygotowane.

Zobacz zdjęcia z lekcji

 

Nasze Zakątki - podsumowanie

Email Drukuj

9 kwietnia 2008 r. w milejowskiej bibliotece odbyło się uroczyste spotkanie zamykające projekt pt. "Nasze Zakątki".

Jesteśmy przekonani, że założone w projekcie cele zostały osiągnięte. Największym sukcesem projektu jest niewątpliwie konkurs "Nasze zakątki". Udział tak dużej grupy uczniów szkół naszej gminy świadczy o tym, że chęć zachowania wspomnień i tradycji jest żywa w naszym otoczeniu, a dla młodzieży liczą się nie tylko "gadżety", ale także – przeszłość, tradycje i pamiątki.

Projekt pozwolił dostrzec młodym ludziom, że ważne jest to, co było, oraz to, że tak naprawdę to historia dokonuje się wokół nas, w naszym otoczeniu, w naszych rodzinach.

Ważnym osiągnięciem projektu, który to wszystko utrwali jest wydana publikacja w ilości 1500 egzemplarzy oraz witryna internetowa. Zostaną w nich zachowane osiągnięcia projektu – które popularyzują wiedzę o naszej ziemi oraz promują Gminę Milejów.

Zobacz zdjęcia z imprezy

 


Strona 83 z 84

Katalog on-line


logo_ABCXXI


logo_rodzinneczytanie