30 maja w ramach MIESIĄCA BIBLIOTEK I CZYTELNICTWA gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejowie Roberta Gondka- podróżnika, fotografa i miłośnika Afryki, autora książki -albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

Podróżnik odwiedził 20 afrykańskich krajów, zdobył 56 szczytów.

Na spotkanie z dziećmi, paniami z milejowskiego DKK i zaproszonymi gośćmi pan Robert Gondek przygotował ciekawą prezentację o najwyższych afrykańskich górach, swoich wędrówkach, przyrodzie oraz o ludziach, których poznał w trakcie wyprawy. Opowiadał o zwierzętach z największej piątki. Przedstawił też afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, bawołów, zebr i hipopotamów. Robert Gondek ilustrował swoje opowieści pięknymi zdjęciami afrykańskiej przyrody, które pokazały uczestnikom jak piękna i różnorodna jest przyroda Afryki.

Uczestnicy spotkania z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści gościa. Po spotkaniu można było kupić album fotograficzny poświęcony Afryce, afrykańskie rękodzieło oraz fotografie opatrzone autografami pana Roberta.

Któż to wie, może spośród uczestników spotkania z autorem, wyrosną nowi podróżnicy?

Bardzo dziękujemy paniom Ewie i Agnieszce ze Szkoły Podstawowej w Białce za przyjazd z cudowną grupą dzieci.