Uczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Białce z Paniami Agnieszką i Renatą, w piątkowy poranek, wybrali się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza, funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Pani dyrektor rozpoczęła spotkanie od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece, przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Potem powiedziała co zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy bibliotekarza i o zasadach korzystania z biblioteki, były zaskoczone tak dużą liczbą książek na półkach. Wizyta w bibliotece była dla uczniów bardzo ciekawym doświadczeniem i zachętą do czytania.